ویژه‌برنامه‌ی بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی

معاون فرهنگی دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه شیراز از ویژه‌برنامه‌ی بزرگداشت اولین سالگرد شهادت سردار سرافراز اسلامی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط این معاونت و پروژه هویت ایرانیان خبر داد.

دکتر موسی عربی، با تاکید بر رسالت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه در برگزاری بزرگداشت و معرفی هرچه بیشتر چنین شخصیت‌هایی که زندگی خود را خالصانه در راه اعتلای عزت وکرامت ایران اسلامی وحتی امت اسلامی در مقابل زورگویان و زیاده خواهان ومتجاوزان به مام وطن وقف نموده اند اظهار داشت: این ویژه‌برنامه نیز، به‌منظور بررسی ابعاد شخصیتی شهید حاج قاسم سلیمانی، با دعوت از استادان و فعالان حوزه‌ی فرهنگ و ادبیات صورت می‌گیرد.

وی افزود: این ویژه‌برنامه که از تاریخ ۱۴ تا ۲۰ دی‌ماه، به‌صورت مجازی ترتیب یافته است؛ در سه بخش سخنرانی، رونمایی از دو مجموعه‌ی شعر و شب شعر با حضور شاعران ایرانی و جهان عرب برگزار خواهد شد.

معاون فرهنگی دانشکده ادبیات وعلوم انسانی دانشگاه به تشریح برنامه‌ها پرداخت و توضیح داد: در بخش سخنرانی، اعضای هیأت‌علمی دانشگاه و همراهان شهید حاج قاسم سلیمانی به تبیین شخصیت و بیان خاطراتی از این شهید والامقام خواهند پرداخت که اسامی آن‌ها عبارتند از: دکتر کاکایی (استاد دانشکده‌ی الهیات و معارف اسلامی دانشگاه شیراز)، دکتر عطاء‌الله مهاجرانی (نویسنده و پژوهشگر) و دکتر خاکرند (دانشیار دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه شیراز)، دکتر منوچهر اکبری (استاد دانشکده‌ی ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران) و همچنین آقای احمد یوسف‌زاده (مدیر فرهنگی دانشگاه شهید باهنر کرمان، نویسنده‌ی کتاب‌های آن ۲۳ نفر و خاطراتی با حاج قاسم سلیمانی) حضور خواهند داشت.

دکتر عربی افزود: در بخش رونمایی از کتاب، از دو مجموعه‌ی شعر فارسی و عربی به‌ نام‌های «خاتم سلیمانی» و «سلیمان السماء» که مجموعه اشعار شاعران ایرانی و جهان عرب در مدح شهید سلیمانی‌ست، رونمایی خواهد شد.

وی درخصوص شب شعرفارسی و عربی نیز توضیح داد: بخش شب شعر فارسی با حضور دکتر غلامرضا کافی و دکتر محمد مرادی اعضای هیأت‌علمی بخش زبان و ادبیات فارسی دانشگاه شیراز و تنی چند از شاعران کتاب خاتم سلیمانی برگزار خواهد شد. همچنین بخش شب شعر عربی نیز، میزبان شاعرانی از جهان عرب که اغلب، شاعران کتاب «سلیمان السماء» هستند، خواهد بود.

پوستر نشست اول

پوستر نشست دوم

برنامه زمان بندی ویژه برنامه بزرگداشت اولین سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi