بازتاب انتشاردعای مکارم الاخلاق با دستخط منسوب به امام سجاد(ع) در آستانه سالروز تخریب حرم مطهر ائمه بقیع(ع)

به گزارش ایکنا، در آستانه ۸ شوال، سالروز تخریب حرم مطهر ائمه بقیع به دست وهابیت مرتجع، کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی، دعای مکارم‌الاخلاق امام زین‌العابدین را با دستخط منسوب به آن حضرت منتشر کرد. در نگارش این نسخه از دعای مکارم‌الاخلاق(دعای بیستم از صحیفه سجادیه) از دستخط منسوب به حضرت امام سجاد(ع) در قرآن شماره ۱۶ کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی استفاده شده است.

به همراه اولین شماره از این نسخه، متن کامل قرآن کریم، متن کامل صحیفه سجادیه، متن کامل رساله حقوق و سایر دعا‌ها، زیارت‌نامه‌ها و احادیث امام سجاد(ع) در قالب کتاب مفاتیح الکلام، پس از بازآفرینی به همت حمید رابعی، به آستان مقدس آن امام همام در جنت البقیع اهدا شده است.

بیش از ۹۰ سال پیش رژیم وهابی آل سعود در اقدامی جنایتکارانه اقدام به تخریب حرم مطهر چهار امام شیعه در جنت البقیع کرد و تا کنون مانع از بازسازی این مجموعه از سوی شیعیان و سختگیری‌های غیرمعمول در زیارت مرقد مطهر این ائمه بزرگوار شده است.

طرح احیای آثار ائمه بقیع(ع) طی سال گذشته در کتابخانه مرکزی آستان قدس رضوی انجام شد که ماحصل آن احیای دستخط و بازآفرینی قرآن‌ها و سایر آثار منسوب به امام حسن مجتبی(ع)، امام سجاد و امام جعفر صادق(ع) بوده است.

آستان قدس رضوی موقوفاتی درباره زمینه‌سازی برای بازسازی حرم مطهر ائمه بقیع در اختیار دارد که مسجد ثقلین و قرآن علیا شاخص‌ترین آن‌ها است.

برای دریافت نسخه پی دی اف دعای مکارم الاخلاق اینجا کلیک کنید.

خبرگزای قرآنی ایران ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi