bzb «نخستین ارز دیجیتال ایرانی» با پشتوانه بیمه

رئیس هیئت مدیره مؤسسه فناوری هوشمند شبکه زر از ارائه نخستین ارز دیجیتال ایرانی با پشتوانه سه بیمه ایران، البرز و رازی خبر داد و گفت: عرضه خصوصی این رمز ارز ایرانی از فردا به مدت ۱۰ روز آغاز می‌شود.

به گزارش ایکنا از فارس، عباس جم، رئیس هیئت مدیره مؤسسه فناوری هوشمند شبکه زر دوشنبه، ۳۱ خردادماه در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه از راه‌اندازی نخستین کیف رمز پایه ایرانی با قابلیت اتصال به فضای بین‌الملل خبر داد و گفت: عدم قانون‌گذاری مناسب و بی تدبیری طی این مدت فرصت بهره‌مندی ایرانیان از فضای ارز رمزها را گرفت لذا اگر قرار باشد کشور ایران تحولی را رقم بزند، باید به بازار بین‌المللی در بازار ارز دیجیتال بپیوندد.

وی با بیان اینکه آماده‌ایم که آینده‌ای خوبی در زمینه ارز رمز در کشور را رقم بزنیم، افزود: برای عبور از تحریم‌ها با استفاده از رمز ارزها سه ضلع نیاز است که نخستین آن «فناوری بلاک‌چین بومی» و مهم‌ترین موضوعی که اگر بخواهیم یک توکن در کشور داشته باشیم.

مدیرعامل شرکت برگ زیتون تصریح کرد: مجموعه‌های مختلف در کشور با هزینه‌های زیاد روی شبکه‌های خارجی توکن روی اتریوم منتشر کردند و بعد روی پلتفرم‌های دیگر اما موفق به ادامه کار نشدند بلکه موجب هدر رفتن سرمایه شد. اگر می‌خواهیم به شبکه بلاکچین جهانی بپیوندیم در ابتدا باید یک بلاکچین بومی داشته باشیم لذا در کشورهای همجوار شرکت برگ زیتون توانست پلتفرم گرافین را بومی‌سازی کرده و سورس آن هم به رایگان در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌دهد.

جم، کارکردهای کیف پول ایرانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: بسیاری از کیف‌های پول در ایران اکنون بسته شده است و بسیاری از سرمایه‌ها از کشور رفت بنابراین باید حتماً کیف پول رمز پایه ایرانی داشته باشیم، تا قابلیت تعیین آدرس‌های بین‌المللی را داشته باشد.

مدیرعامل شرکت برگ زر زیتون با تأکید بر اینکه نخستین کیف رمز پایه ایرانی با قابلیت اتصال به بین‌الملل را با بسیاری از مشکلات که وجود داشت راه‌اندازی کردیم، بیان کرد: جمع قابل توجهی در زمینه رمز ارزهای بین‌المللی فعالیت دارند اما به دلیل نبود صرافی موفق به انتقال وجه نشده بودند لذا برگشت پول امکان‌پذیر نبود بنابراین صرافی برخط رمز پایه دیگر خدمتی بود که توسط این شرکت راه‌اندازی شده است.

این کارآفرین در حوزه دیجیتال ادامه داد: صرافی بین‌المللی را در کشور استونی راه‌اندازی کرده‌ایم لذا با افتخار در صرافی بین سریکس ۲۴ به چهار کشور آمریکا، کانادا، انگلیس و رژیم صهیونیستی سرویس نمی‌دهیم.

جم از ارائه رمز ارز ایرانی bzb «نخستین ارز دیجیتال ایرانی» با پشتوانه سه بیمه ایران، البرز و رازی خبر داد و گفت: ابتدای سال ۹۸  برای ارز bze توکن ارائه کردیم و در ۶ صرافی بزرگ دنیا این را پذیرفته شده است لذا از فردا همزمان با میلاد امام رضا(ع) به مدت ۱۰ روز با ۱۰ هزار توکن bzb عرضه خصوصی در سایت https://zarnetwork.com آغاز می‌شود و هر کدام به قیمت ۱۰ میلیون تومان است.

مدیرعامل شرکت زر برگ زیتون با بیان اینکه در آینده صادرات و واردات از طریق bze انجام شود و بازگشت پول به راحتی صورت گیرد، گفت: در ۲۲ بهمن سال گذشته توکن bze را به مبلغ ۱۰ ریال عرصه کردیم و طی مدت ۶ ماه قیمت آن به ۱۰ تومان رسیده است؛ مرام نامه شبکه زر در زر نتورک قابل دسترسی است.

جم در پاسخ به اینکه چه اطمینانی وجود دارد که این رمز ارز همانند دیگر ارزهای دیجیتال ایرانی با شکست مواجه نشود؟ گفت:  ارزهای قبلی نقد شوندگی بسیار سختی داشتند اما bze را به تتر می‌توانید تبدیل کنید و در حوزه رمز ارز آینده است لذا با پشتوانه بیمه همراه است.

این کارآفرین حوزه دیجیتال در پایان با اشاره به رشد بازار تجارت با ارزهای دیجیتالی تأکید کرد: برای ورود کشورمان به این حوزه در جهت دور زدن تحریم‌ها یک همت مضاعف می‌طلبد که باید همه با هم دست به دست دهیم و بدون هر نگاه منفعت طلبانه در این حوزه فعالیت کنیم.

کیف پول نرم‌افزاری؛ محیط امن برای ذخیره و انتقال رمز ارز

حسین جرئتی، رئیس هیئت مدیره هلدینگ رستاک نیز در ابتدای این جلسه با اشاره به راه‌اندازی نخستین بلاک‌چین ایرانی توسط مؤسسه برگ زیتون در ایران بیان کرد: با تلاش مهندسان ایرانی امنیت رمز ارزها و کیف پول امن نرم‌افزاری و سخت‌افزاری ایرانی ایجاد شده است، البته کیف پول نرم‌افزاری که پیام رسان داشته باشد تعداد کمی داریم اما شبکه فناوری زر این کار را انجام داده است. کیف پول نرم‌افزاری یک محیط امن برای ذخیره و انتقال رمز ارز است که با سیستم عامل و اپلیکیشن کار کند، ممکن است ارزها دچار مشکل شود اما در کیف پول سخت‌افزاری امنیت بالا وجود دارد.

این کارآفرین عرصه دیجیتال با تشریح کیف پول‌های مولتی سایت، تأکید کرد: در کیف پول‌ها مولتی ساین بودن مهم است که امکان دسترسی ۲ نفر در کیف پول وجود دارد و چند نفر با هم یک سرمایه را ذخیره می‌توانند کنند و هر کدام رمز خودش را دارد.

به گفته جرئتی، نخستین سامانه تجارت جهانی با رمز ارز ایجاد شده که در شرایط تحریم اقدام خوبی به شمار می‌رود و برگشت هزینه کالا در صادرات خارجی با این سامانه حل می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: از نخستین باشگاه رمزپایه کشور به زودی رونمایی می‌‌شود و در این باشگاه بدون نیاز به سخت‌افزارها و برق زیاد ارز دیجیتال را مردم می‌توانند استخراج کنند.

حتما ببینید

دو برابر تعداد ساختمان های ویران شده در حلب

واشنگتن پست با استناد به تصاویر ماهواره ای: اسرائیل جنگ خود را در غزه با …

افزایش بی ضابطه هزینه ارسال پیامک بانک رسالت

امروز پیامکی از سوی بانک رسالت مبنی بر برداشت ۱۵۰۰۰۰۰ ریال بابت کارمزد پیامک اطلاع …

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi