رضوانی بیست آلفا X بلک‌ برد معرفی شد

رضوانی موتورز از جدیدترین و پرقدرت‌ترین محصول تولید محدود خود با نام بیست آلفا X بلک‌برد با قدرت ۷۰۰ اسب بخار رونمایی کرد.

هواپیمای شناسایی دوربرد لاکهید SR-71 بلک‌بِرد، با حداکثر سرعت ۳۵۴۰ کیلومتر بر ساعت، یکی از سریع‌ترین هواپیماهای جهان است. رضوانی موتورز که پیش از این با ساخت سوپراسپرت‌های متفاوت و اخیراً اولین شاسی‌بلند خود موسوم به تانک (TANK) مطرح شده است، با الهام از هوپیمای SR-71 نسخه‌ی جدیدی از سوپراسپرت معروف خود، با نام بیست آلفا ایکس بلک‌برد (Beast Alpha X Blackbird) معرفی کرد.

Rezvani Beast Alpha X Blackbird / رضوانی بیست آلفا ایکس بلک برد


این شرکت که دفتر اصلی آن در کالیفرنیا قرار دارد، فقط ۵ دستگاه از این جنگنده‌ی خیابانی هر کدام به قیمت پایه‌ی ۲۲۵ هزار دلار تولید خواهد کرد. کوئینتون جکسون، ورزشکار هنرهای رزمی ترکیبی (MMA)، بازیگر و کشتی‌گیر سابق که در مسابقات UFC مبارزه می‌کند، اولین مشتری بلک‌برد رضوانی است.

Rezvani Beast Alpha X Blackbird / رضوانی بیست آلفا ایکس بلک برد


در حالی‌که نسخه‌ی استاندارد بیست آلفا، از پیشرانه‌ی ۴ سیلندر ۲.۵ لیتری سوپرشارژ با قدرت ۴۰۰ اسب بخار استفاده می‌کند، بلک‌برد با همین پیشرانه، تعویض توربوشارژر با سوپرشارژر و بهره‌گیری از ECU سفارشی کازورث، پیستون‌ها، شاتون‌ها، میل سوپاپ، سوپاپ و فنربندی سفارشی برند کاریلو (CP-Carillo) تا ۷۰۰ اسب بخار قدرت خواهد داشت. جعبه‌دنده‌های ۶ سرعته‌ی دستی و ۶ سرعته‌ی سکوئنشال به همراه پدال‌های تعویض دنده‌ی پشت فرمان بلک‌برد رضوانی را در زمان ۲.۹ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسانند. بیست آلفا استاندارد برای رسیدن به این سرعت به ۳.۵ ثانیه زمان نیاز دارد.

Rezvani Beast Alpha X Blackbird / رضوانی بیست آلفا ایکس بلک برد


همانند دیگر اعضای خانواده‌ی بیست رضوانی که شامل بیست، بیست X، بیست آلفا و بیست آلفا X می‌شود، بلک‌برد نیز از بدنه‌ی تماماً فیبرکربن در کنار سقف بازشو با طرح تارگا و درهای کشویی استفاده می‌کند. از جزئیات بدنه می‌توان به طرح بالای چراغ‌های جلو با رنگ سبز لیمویی، رینگ‌های ۱۸ اینچی به همراه ترمزهای برند AP Racing و آپشن روتورهای سرامیک کربن اشاره کرد.

بلک‌برد با وزن ۹۵۲ کیلوگرم چندان از بیست آلفای استاندارد با وزن ۹۰۷ کیلوگرم سنگین‌تر نیست. در حال حاضر قیمت پایه‌ی نسخه‌ی استاندارد بیست آلفا در وب‌سایت رسمی رضوانی موتورز ۱۲۹ هزار دلار درج شده است که با سفارش تمام آپشن‌ها این مبلغ به ۱۷۰ هزار و ۲۵ دلار می‌رسد. بیست آلفا X که نسخه‌ی پرقدرت و ۶۰۰ اسب بخاری مدل پایه است، با قیمت پایه‌ی ۱۷۹ هزار دلار و فول آپشن ۲۲۱ هزار و ۳۲۵ دلار عرضه می‌شود.

Rezvani Beast Alpha X Blackbird / رضوانی بیست آلفا ایکس بلک برد

قیمت بیست آلفا X بلک‌برد به عنوان پرقدرت‌ترین محصول رضوانی موتورز، با آپشن‌هایی مانند رنگ سیاه رینگ‌ها، گیربکس سکوئنشال، صندلی‌ها و فرمان فیبرکربن و چند مورد دیگر به ۲۵۰ هزار و ۸۲۵ دلار می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi