تعیین تکلیف طرح باغ موسوم به عامل زاده در مشهد بعد از ۲۲ سال با قابلیت بلند مرتبه سازی تا تراکم ۶۰۰ درصد

شهردار منطقه ۱۲ گفت: باغ موسوم به عامل زاده با وسعت بالغ بر ۸۲ هکتار محدوده منطقه دوازده و حدفاصل بلوار عصمتیه و عزیزیه میباشد که عملا توسعه در بافت های پیرامونی را با چالش رو برو کرده است.

مهدی خداشناس اظهار کرد: طرح باغ عامل زاده پس از وقفه طولانی برای تعیین تکلیف توافق نامه های صورت گرفته و حدود مالکیتی های موجود در آن به همت مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر و همراهی معاونت عمرانی استانداری و اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی در اواخر تیر ماه ۱۴۰۲ به تصویب کمیسیون ماده ۵ شورای عالی شهرسازی و معماری رسید و در تاریخ ۱۴ اذر ماه ۱۴۰۲ ابلاغ شد.

وی ادامه داد: در طرح مذکور سعی شده است کلیه حقوقات مکتسبه در سنوات گذشته به شکل کامل احیا و لحاظ شود و این اولین طرح در مشهد با قابلیت بلند مرتبه سازی تا تراکم ۶۰۰ درصد است.

وی با بیان این که طرح بستر مناسبی برای اجرای طرح های نوین شهری در شهر مشهد را فراهم ساخته است گفت: اکنون این طرح در حال پیاده سازی در سامانه شهرسازی است و قابلیت پاسخگویی و بهره برداری مالکین این طرح از بازه تخفیفات شهرداری برای اخذ پروانه فراهم شده است.

خداشناس ادامه داد: با درایت مدیران شهری و استانی در این طرح پارک شهری به وسعت ۲۰ هکتاری پیش بینی شده است و در اولویت اقدام برای طراحی و تامین منابع آبی آن قرار گرفته است.

حتما ببینید

مدیریت ناکارامد وطنی در برابر مدیریت جهادی چینی

بیش از ۴۰ سال از آغاز ساخت بیمارستان ۷۰۰ تخت خوابی رضا در یکی از …

همراه با سرهنگ بازنشسته‌ای که نگاهی تازه برای پیشرفت حاشیه شهر دارد

معمولا آدم‌ها را می‌شود با چند عنوان مختلف به‌صورت تلگرافی معرفی کرد، ولی همیشه استثنائاتی …

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi