فرایند توکن سوزی یا COIN BURN اکو اسمارت

ارزهای دیجیتال روشهای مختلفی برای دریافت هزینه تراکنش دارند که یکی از این روشها سوزاندن درصدی از مبلغ تراکنش تحت عنوان coin burn است اکو اسمارت نیز از روش coin burn برای دریافت هزینه استفاده میکند به این صورت که هر تراکنشی که از طرف سهامداران انجام میشود یک دهم درصد ارز  از شبکه حذف خواهد شد و از حجم کلی آن ارز کم میشود  برای مثال جابجایی هر ۱۰۰۰ ارز اکو اسمارت از شما به میزان یک واحد  ECG به عنوان هزینه تراکنش کسر خواهد شد  این موضوع در حال حاضر باید مورد توجه سهامدارانی قرار بگیرد که چند جایگاه و والت دارند و قصد جابجایی سهامشان را دارند برای مشاهده تیزر کوین بورن اکو اسمارت کلیک کنید

در بسیاری از ارزهای دیجیتال این مبلغ در چرخه تبادل باقی میماند ولی اکو اسمارت کلا این مبلغ را از چرخه مبادلات خارج میکند تا دچار افزایش نقدینگی و کاهش ارزش سهام نشود این امر باعث کمیابی ارز ECG و در نهایت با ارزش شدن این ارز خواهد شد و هر چه قدر یک ارز در بازار کمیاب تر شود رشد بیشتری خواهد کرد و اکو اسمارت با این توکن سوزی اتوماتیک و هوشمند سیاست فوق العاده ای را برای ایجاد ارزش انتخاب کرده است که در نهایت باعث رشد قیمت هر چه بیشتر ECG خواهد شد

اکو اسمارت که پیش از این همکاری خود را با صرافی بایننس از طریق مرکز معاملات و ربات تریدر اکو اسمارت آغاز کرده بود حالا با انتخاب کوین سوزی برای دریافت هزینه تراکنش همان مسیر BNB  را برای ارتقاء جایگاه خود در بازار ارزهای دیجیتال انتخاب کرده است در ادامه همراه باشید تا توضیح دهیم سوزاندن سکه یا همان Coin Burn چطور انجام می شود و این موضوع چه تاثیری می تواند روی ارزهای دیجیتالی که از این مکانیزم استفاده می کنند، داشته باشد  کوین سوزی فرآیندی است که باعث کاهش عرضه همان ارز دیجیتال می گردد، به عبارت دیگر باعث از رده خارج کردن مقداری از موجودی ارز دیجیتال می شود. بنابراین در قیمت این ارز نیز تاثیر خواهد داشت.

فرآیند کوین سوزی تقریبا مشابه با پدیده هاوینگ بیت کوین است که ۴ سال یک بار اتفاق می افتد. به طور خلاصه می توان گفت هاوینگ پدیده ای است که باعث می شود هر چهار سال یکبار دستمزد ماینرها نصف شود. نحوه کار کوین سوزی به این صورت است که مقداری از موجودی آن ارز دیجیتال به آدرس کیف پولی فرستاده می شود که کلید خصوصی آن در دسترس نیست. به این ترتیب مقدار ارزی که به این کیف پول فرستاده شده عملا قابل دسترسی نیست و بنابراین به همان مقدار ارز از دسترس خارج می گردد.  روش coin burn یا سوزاندن کوین اولین بار برای ارز بایننس یا همان BNB انجام پذیرفت و سر و صدایی که این پدیده به پا کرد تقریبا مشابه با اولین پدیده هاوینگ بیت کوین بود.

 بایننس چهاردهمین کوین سوزی خود را در حالی انجام داد که بیشترین ارز BNB در این دوره سوزانده شد و در ضمن بیشترین سود آوری را برای این صرافی داشت. صرافی بایننس اعلام کرده که مقدار نهایی این ارز صد میلیون واحد خواهد شد. برای این مورد هر سه ماه یکبار ۲۰ درصد از سودی که به دست می آورد را به بازخرید ارز BNB اختصاص می دهد. سپس مقدار بازخرید شده را به کیف پولی بدون کلید خصوصی واریز می نماید تا در عمل باعث از بین رفتن آن مقدار ارز گردد. اگر این موضوع را بخواهیم روی ارز BNB بررسی کنیم می توان از طریق سایت coinmarketcap دنبال کرد.

در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۷ تعداد بایننس کوین ۲۰۰ میلیون واحد نشان داده می شود. تعداد واحدهای BNB در تاریخ دوم مارس ۲۰۲۱ برابر با ۱۵۴,۵۳۲,۷۸۵ کوین می باشد. وقتی تعداد ارز BNB کمتر شده و تقاضا برای آن ارز بیشتر می شود در درازمدت باعث بالا رفتن قیمت ارز می گردد. قیمت ارز BNB در تاریخ ۴ اکتبر ۲۰۱۷ برابر با ۱ دلار و ۶۳ سنت بوده و در تاریخ دوم مارس ۲۰۲۱ بیش از ۲۳۱ دلار است. یکی از دلایل مهم بالا رفتن قیمت موضوع کوین سوزی است که بایننس انجام می دهد. کوین سوزی کمابیش برای ارزهای دیگر اتفاق می افتد ولی در مورد BNB بیشترین سر و صدا را داشته است.

حتما ببینید

همه چیز درباره ربات معامله گر و تریدر بات اکو اسمارت

ربات تریدر اکو اسمارت – Eco smart Trader Bot نرم افزاری است که خرید و …

دانلود بروشور پرزنت برای توکن ecs

دانلود بروشور پرزنت برای توکن ecs newtoken دانلود مستقیم

دیدگاهتان را بنویسید