ترور بیولوژیک «نادر طالب زاده»

پس از رد ترور بیولوژیک طالب زاده توسط سازمانهای آمریکایی از سوی نهادهای مسئول کشورمان نادر طالب زاده برای اولین بارجزئیات کامل ترور بیولوژیک خود توسط نیروهای امنیتی آمریکا را که درعراق صورت گرفت را در اختیار خبرگزاری میزان گذاشت.

نادر طالب زاده متولد ۱۳۳۲ در تهران است . نادر طالب زاده تهیه کننده، مجری برنامه های تلویزیونی، مستند ساز و روزنامه نگار ایرانی – آمریکایی است. طالب زاده که از هم دوره ای های مرتضی آوینی و ابراهیم حاتمی کیا می باشد از موسسین شبکه افق سیما به شمار می آید. وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف میکن و کارشناسی ارشد کارگردانی سینما از دانشگاه کلمبیا است. وی فعالیت هنری را از ۱۳۵۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با ساخت فیلم های مستند آغاز کرد. از دیگر فعالیت های او می توان به تدریس در مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی و مدیریت مرکز تحقیقات و مطالعات سینمایی در معاونت سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اشاره کرد.

 نادر طالب زاده

گفتگو با نادر طالب زاده

چندی پیش با خبر شدیم که حال عمومی نادر طالب زاده مساعد نیست و متاسفانه در بیمارستان بستری شده بود طی پی گیری هایی که برای با خبر شدن از شرایط جسمی وی انجام دادیم دریافتیم علاوه بر مشکل قلبی که طالب زاده را آزار می دهد از سرفه های شدید خونی نیز رنج می برد.

نادر طالب زاده درباره شرایط فعلی اش مصاحبه مختصری را انجام داد که از برخی مسائل در زمینه ترور بیولوژیک خودش برای اولین بار پرده برداشت. متن این مصاحبه که به اصرار خبرنگار صورت گرفت به شرح ذیل آمده است.

_ابتدا کمی از حالتان بگویید در چه شرایطی هستید با سرفه هایی که بیش از یک سال است که همراه شما هستند چه می کنید.

دچار نارسایی قلبی هستم که قبلا نیز گفته شده بود و متاسفانه در شرایط نامساعد هوا که گرد و خاک است این حال بدم تشدید می شود. انشاءالله اگر این موضوع رفع شود تنفس ما هم باز می شود. منزل هستم و بیمارستان دیگر اثری ندارد. باید در منزل و فضای در بسته باشم. چندی پیش در بیمارستان بستری بودم که حالم کمی متعادل شد تا این اواخر هفته گذشته که خاک از سمت کشور عراق به کشور ما آمد حال ما را هم خراب کرد.

_به دلیل اخلاقی که از شما سراغ دارم مبنی بر اینکه علاقه ندارید برخی از ناراحتی های جسمی و بیماری که دارید رسانه ای شود و همواره امتناع کرده اید می خواهم خواهش کنم به سوالی که می پرسم پاسخ صریحی دهید

طالب زاده:بله بفرمایید.

*ماجرای چمدان آلوده

_شایعه ای یا نظری وجود دارد که طی سفری که نزدیک به یک سال و نیم پیش به یکی از کشور های عربی داشته اید چمدان شما را به موادی آلوده کرده اند و به نوعی قصد ترور بیولوژیکی شما را داشتند و از آن پس حال شما تغییر کرده و دچار سرفه های خونی شده اید.

طالب زاده:خلاصه اش این است. یک سال و نیم پیش به گروهی از لبنان برای راه پیمایی اربعین به عراق رفتم. که چمدان من را از هتلی که در نجف بودم از میان صد ها چمدان برداشتند و ۵ الی ۶ روز بعد در کربلا نصفه شب تحویلم دادند. لب تاپ من را خالی و بررسی های کامل را انجام داده بودند. از همان روز که چمدان را تحویل گرفتم حالم بد شد اما متوجه این ماجرا نبودم.

*اطلاعات لب تاپم را کاملاً خالی کردند

_ خودتان متوجه بودید و دقت کرده بودید که از آن رو به بعد حالتان بد شده است؟

طالب زاده:نه اصلا. لب تاب من همه اطلاعاتش را خالی کرده بودند. ساعت ۳:۰۰ نصفه شب دو مامور از حراست یکی از حرم ها آمدند آن هم در خانه ای که مهمان بودم. آدرسی دادند که به فلان جا برو و چمدانت را تحویل بگیر. من هم اصلا فکر نمی کردم چمدانم چیزی شده باشد یا آن آلوده کرده باشند. لب تاپ خود را به بچه های سپاه دادم و گفتند که دیگر به آن دست نزن.

*آغاز سرفه های خونی با چمدان

_داخل لب تاپ تان چه چیزی بود؟

طالب زاده:لیست مهمان های افق نو بود. کنفرانسی که یک سال و نیم پیش در تهران برگزار شد. کنفرانسی که انجمن «ADL» آمریکا با آن مخالفت می کرد که متخصصین و متفکرین شان به ایران نیایند و صحبت نکنند. درست بعد از آن بود که این اتفاقات افتاد اما فکر می کردم آنها محتویات لب تاپ را می خواهند و گمان نمی کردم با خودم کاری داشته باشند. از همان روز به بعد سرفه های خونی داشتم.

_این سرفه ها خونی شما هنوز ادامه دارد؟

طالب زاده:نه. خداروشکر تمام شده است. بعد که بررسی کردیم متوجه شدیم کسانی داخل هتل آمدند و این کار را انجام دادند.

*تروری که تایید شد

_آزمایشی دادید که نتایج مطمئنی در جهت اثبات این موضوع ارائه شود؟

طالب زاده:عرض کنم با دکتر علی کرمی که متخصص بیو تروریست است، وقتی صحبت کردم من را به این مسائل آگاه کرد. که چه اتفاقی افتاده است.

_یعنی دکتر کرمی این اتفاق و ترور بیولوژیک شخص شما را تایید کردند؟

طالب زاده:بله.

_مشخص شد که چه چیزی بوده این که باعث شده حال شما بدین شکل شود؟

طالب زاده:نه متاسفانه چون در آن زمان چمدان را برای آزمایش ندادم و تا مدت ها هم نمی دانستم که ممکن است این حال بد من ارتباطی به چنین تروری داشته باشد. حالا نمی خواهم وارد جزییات شوم، اما باید این نکته را از جهت بگوییم، که برای دیگران نیز این اتفاق رخ ندهد و آگاهی لازم در میان آنها ایجاد شود.

* جلوگیری از ورود آب زمزم به انگلستان

_ به نظرم این موضوع باید جدی گرفته شود هر چند موجبات تمسخر برخی را فراهم کند، اما در این عرصه آنهم توسط قدرتهای بزرگ چنین اقداماتی اصلاً دور از ذهن نیست.

طالب زاده:درست است. مثلاً در برنامه «راز» که در تلویزیون داشتم مسئله حج خونین و نیترات بالای آب زمزم که همه حجاج ما مریض می شدند و با هیچ دارویی هم خوب نمی شدند این موضوعات را مورد بررسی قرار دادیم. مستندی که توسط BBC ساخته شد نشان دادند آب زمزمی که توسط حجاج پاکستانی که می خواستند این آب را به لندن بیاورند و به دلیل نیترات بالا و سمی بودنش از ورود آن جلوگیری می کردند. قبل از حج خونین هیچ کس سرما نمی خورد اما بعد از آن یک نوع بی میلی برای حرکت در آنها ایجاد شده بود که دکتر کرمی آن را به خوبی توضیح می دهد.

*اگر آگاه بودم لباس های چمدانم را نمی پوشیدم

این اتفاق هم که برای من افتاد یک نوع نارسایی است اگر آگاه بودم لباس های داخل چمدان را نمی پوشیدم و یا از چمدان استفاده نمی کردم. ما باید از اینجا به بعد حواس مان جمع باشد. یک فرد آمریکایی به نام «مایکل کاینز پایپر» به ایران آمد و کتاب مهمی نوشته بود و خود یکی از انکار کنندگان هولوکاست نیز بود. زمانی که برگشت به آمریکا دیگر نمی توانست راه برود، اما من با وی مصاحبه کرده بودم و چندین کیلومتر با هم راه می رفتیم اما به من می گفت صد متر هم نمی توانم راه بروم بعد از ۱ الی ۲ سال هم در اتاقش پیدایش کردند که فوت شده است. این وضع و شرایط که می بینیم معمولی نیست خودمان پی گیری نمی کنیم و بد موضوع از دست مان خارج می شود.

*بارها گفتند و انکار می کردم

_ امیدواریم به واسطه این مصاحبه کمی مسئولین و مدیران مربوطه این بحث را جدی بگیرند آن را برای اطلاع رسانی عمومی تر کنند و حتی رسانه ملی نیز به این موضوع بپردازند مستندات بیشتری ارائه شود.

درست، منظور من هم همین است. قبل از تحویل گرفتن چمدان من به راحتی چندین کیلومتر مثلاً ۲۰ الی ۲۵ کیلومتر راه می رفتم اما بعد از این که چمدانم را تحویل گرفتم از پله ها هم به سختی بالا می آمدم. اگر آگاهی داشتم هیچ وقت آن لباس آلوده را نمی پوشیدم. اصلاً فکر نمی کردم. از آن روز یک کیلومتر هم راه نمی توانم روم. بار ها به من گفتند بعد از آن و تا مدتی من انکار می کردم و می گفتم نه فقط لب تاپم را خالی کردند.

این مصاحبه به اتمام رسید، اما امیدواریم آغازی برای جدی گرفتن مسائلی از این دست توسط مسئولین مربوطه باشد. نادر طالب زاده فرد آگاهی که بارها در برنامه های آشکارسازی چهره کشور های استعمار گر تلاش داشته است و از جمله افراد برجسته و شناخته شده و باسواد در این زمینه است در این مصاحبه به دور از هیچ غلو و بزرگ نمایی با سرفه های ممتد و بی رمقی تمام و با نیت، برای آگاهی و اطلاع رسانی مصاحبه را به اتمام رساند. امیدواریم این فعال فرهنگی هرچه سریعتر به شرایط خوب جسمی خود برسد. انشا…

نادر طالب زاده مستندساز ایرانی در گفت و گویی در خرداد ماه از ترور بیولوژیک خود در یکی از کشورهای عربی خبر داده بود.

طالب زاده در این گفت و گو، زمان ترور بیولوژیک خود را یک سال و نیم پیش عنوان و اظهار کرده بود: “چمدان من را از هتلی که در نجف بودم از میان صد‌ها چمدان برداشتند و ۵ الی ۶ روز بعد در کربلا نصفه شب تحویلم دادند، لپ‌تاپ من را خالی و بررسی‌های‌ کامل را انجام داده بودند. از همان روز که چمدان‌ را تحویل گرفتم حالم بد و سرفه‌های خونی ام شروع شد.”

واکنش یک مقام پدافندی به خبر “ترور بیولوژیک” طالب زاده

 در واکنش به احتمال ترور بیولوژیک  “نادر طالب‌زاده” در کشور عراق، یک مقام ارشد پدافندی کشورمان روز یکشنبه، ۳ مرداد ماه، در گفت و گویی با بیان اینکه یک دسته شواهد اطلاعاتی است و دستگاه اطلاعاتی باید اعلام کند که فلانی به لحاظ اطلاعاتی تحت هدف بوده است،  اظهار کرد: در مورد “نادر طالب‌زاده”، ما از سازمان‌های اطلاعاتی استعلام کردیم و جواب مثبتی دریافت نکردیم که وی جزء اهداف بوده‌ است.  در بخش پزشکی باید فرد مورد نظر تحت آزمایش‌های پزشکی قرار بگیرد و در آزمایش‌ها به این نتیجه برسند که عارضه‌های به وجود آمده نتیجه بیوتروریسم یا بیماری زیستی است. معمولاً این نوع حملات دو عامل دارد.

جزئیات ترور نادر طالب زاده برای اولین بار/ آلودگی آب زمزم از سال 2006

سردار غلامرضا جلالی ریاست سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: یک عامل کمو تروریسم (‌استفاده از سموم شیمیایی) و یا بیوتروریسم (انتقال بیماری به افراد) که ما هر دو گروه را دعوت کردیم و با متخصصان ما جلسه‌ای برگزار کردند و نتوانستند در این دو زمینه به شواهد قطعی برسند.( برای خواندن متن کامل این خبر اینجا کلیک کنید)

ترور بیولوژیک “طالب زاده، نوباوه و دادمان”، اثبات نشد/ خطر بیوتروریسم جدی است

سید حسین نقوی حسینی، در پاسخ به سوال خبرنگار گروه سیاسیخبرگزاری میزان مبنی بر اینکه “نوباوه، طالب زاده و دادمان از جمله افرادی هستند که تا کنون بیوتروریسم در مورد آنها مطرح شده است با توجه به بررسی های صورت گرفته، ترور بیولوژیک، این افراد را تایید می کنید یا خیر؟”، گفت: این مواردی که نام برده می شود که این افراد مورد حمله بیوتروریسم قرار گرفته اند، هیچکدام اثبات نشده اند که از طریق بیوتروریسم دچار ترور شده باشند.

جزئیات ترور نادر طالب زاده برای اولین بار/ آلودگی آب زمزم از سال 2006

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کمیسیون سیاست امنیت ملی مجلس یک نشست تخصصی راجع به بیوتروریسم داشت، گفت: در این نشست که سردار جلالی رئیس پدافند غیر عامل به همراه چند تن از معاونینش حضور داشت، به صورت مفصل در مورد این موضوع گفتگو شد.( برای خواندن متن کامل این خبر اینجا کلیک کنید)

انتشار جزئیات ترور نادر طالب زاده برای اولین بار/ آلودگی آب زمزم از سال ۲۰۰۶

 نادر طالب زاده علت اظهار نظرهای فوق را شرح ندادن کامل موضوع توسط وی عنوان و اظهار کرد: “تاکنون به دلیل اینکه می خواستم در میان مردم ایجاد هراس نشود این موضوع را به طور کامل باز نکرده ام و اکنون به دلیل اینکه می خواهم مردم نسبت به این موضوع و خطرات آن هوشیار باشند جزئیات نحوه ترورم را برای “اولین بار” شرح می دهم.”

برای اولین بار جزئیات نحوه ترور بیولوژیک مستند ساز ایرانی را منتشر شد

مخاطبان محترم می توانند در ادامه برای اولین بار جزئیات نحوه ترور بیولوژیک این مستند ساز ایرانی را در خبرگزاری میزان بخوانند:

طالب زاده در تشریح نحوه ترورش به سفر خود به کشور عراق همراه ۵۰نفر از زائران لبنانی در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: هنگامی که در عراق بودم، حدود ساعت ۳ نیمه شب نیروهای امنیتی عراق که مسلح به کلاشینکف و سلاح های ۹ میلیمتری بودند به هتل ما ریختند و با حاضر شدن در بالای سر من خواستند که چمدان هایمان را به آنها تحویل دهیم.

وی با بیان اینکه این نیروها با اصرار زیاد چمدانهایمان را گرفتند، اظهار داشت: آنها به ما گفتند که یک هفته بعد بیایید در کربلا و آنجا چمدان های خود را تحویل بگیرید.

طالب زاده این نیروها را وابسته به سازمان امنیتی آمریکا ( NSA) خواند و گفت: بعد از اینکه چمدانها را تحویل گرفتیم برداشت من این بود که هدف آنها سرقت اطلاعات داخل لپ تاپ و همچنین مکاتبات من با مهمانان دعوت شده به برنامه های مختلف بوده است. وی ادامه داد: بعد از آنکه لباسهای داخل چمدان را پوشیدم دو روز بعد دچار تنگی نفس شدید شدم ولی در ابتدا تصورم این بود که به خاطر تغییرات آب و هوایی است.

طالب زاده خاطر نشان کرد: با ادامه این وضعیت و اختلال در وضعیت جسمی ام و همزمانی این حوادث متوجه شدم که مورد ترور بیولوژیک قرار گرفته ام. وی در ادامه با بیان اینکه ترور بیولوژیک پدیده جدیدی در عصر حاضر است که بسیار کم مورد توجه قرار گرفته است، موارد دیگری از آن را برشمرد.

طالب زاده به عنوان نمونه اول ماجرای بیماری بیژن نوباوه خبرنگار سابق صدا و سیمای جمهوری اسلامی در نیویورک را یادآور شد و گفت: در ماجرای آقای نوباوه وی پس از ترخیص از یکی از بیمارستانهای نیویورک دچار تغییر وضعیت جسمی شدید شد که به گفته خودش در هنگام بستری بودن در بیمارستان دارویی به وی تزریق شده بود که هیچ گاه مشخصات این دارو و دلیل تزریقش به وی گفته نشد.

وی برای نمونه دیگر ترور بیولوژیک، از آلودگی آب زمزم به آرسنیک نام برد و گفت: بعد از حج خونین سال ۶۷ عربستان به دستور آمریکا این آب را آلوده کرد و از سال ۲۰۰۶ هم وزارت بهداشت انگلیس به طور رسمی اعلام کرد آب زمزم به مواد آرسنیک آلوده شده است.

وی خاطر نشان کرد: بسیاری از افرادی که در مناسک حج دچار تب می شوند در اثر مصرف آب زمزم وضعیت جسمانی اشان اینگونه مختل می شود نادر طالب زاده متولد ۴ دی ۱۳۳۲ در تهران، مجری است فارغ التحصیل لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه راندولف میکن و فوق لیسانس کارگردانی سینما از دانشکا کلمبیا می باشد که حالا تهیه کننده و کارگردان نیز است

خانواده

پدرش منصور طالب زاده با درجه سرتیپی در حکومت پهلوی بود و مادرش سیده وحیده امیر ملوک شرفی نوه آیت الل شرف العالی اصفهانی می باشد

بیوگرافی نادر طالب زاده مجری و کارگردان

تحصیل در آمریکا + بازگشت

در سال ۱۳۴۸ وقتی ۱۶ ساله بود برای ادامه تحصیل راهی کشور آمریکا شد تا اینکه شهریور ۱۳۵۷ در اوخر دوره فوق لیسانس در بحبوحه انقلاب به ایران بازگشت

تاسیس تهران تایمز

در روزهای داغ منتهی به انقلاب بعنوان مترجم و راهنمای برخی رسانه ها و خبرگزاری ها شروع بکار کرد تا اینکه ۱۰ روز بعد از پیروزی انقلاب روزنامه تهران تایمز را تاسیس کرد

شروع مستند سازی

در تابستان ۱۳۵۹ دو هفته قبل از شروع جنگ مستند خوزستان را می سازند تا اینکه در اواخر همین سال شروع به ساخت مستندی بنام واقعیت از ماجرای گروگانگیری کرد

اعزام به جبهه

در سال ۱۳۶۰ بعنوان مامور صدا و سیما به جبهه های جنگ اعزام می شود و آنجا مستند شوش، شهر شهیدان گمنام را ساخت و به تهران بازگشت او سپس بعنوان فیلمساز در مرکز تولید فیلم در تهران مشغول به کار می شود تا جنگ به پایان برسد

مدیریت و کارشناس در رسانه

طالب زاده بعد از جنگ به مدیریت مرکز اسلامی آموزش فیلمسازی می رسد و کم کم بعنوان منتقد سیاست های رسانه آمریکا در تلویزیون در قامت کارشناس حضور پیدا می کند

عکس های نادر طالب زاده

Nader Talebzadeh

خط من، خط انقلاب است

این حرف که من متعلق به جبهه‌ پایداری هستم، کذب محض است من تعلق به هیچ حزب و گروهی نیستم، همین امروز اگر آقای روحانی کاری را از من بخواهد، انجام می‌ دهم اگر آقای محمود احمدی نژاد هم م ی‌خواست، انجام می‌ دادم خط من، خط انقلاب است

من ترور بیولوژیک شدم !

طالب زاده در سال ۱۳۹۵ ادعا کرد هدف ترور بیولوژیک قرار گرفته است او در توضیحات محل این اقدام گفت :که سال ۹۳ با گروهی از لبنان برای راهپیمایی اربعین به عراق رفته بودم که در هتل چمدانم گم شد تا اینکه ۵ – ۶ روز بعد در کربلا نصف شب تحویلم دادند از همان زمان که چمدان را تحویل گرفتم دچار سرفه های خونی شدم که بعدا با اقدامات درمانی، بهبود یافتم اما دچار نارسایی قلبی هستم

زینب مهنا همسر نادر طالب زاده کیست

زینب مهنا همسر لبنانی نادر طالب زاده کیست

ازدواج با یک لبنانی

نادر طالب زاده سالهاست با خانم زینب مهنا ازدواج کرده است زینب مهنا پژوهشگر و فعال حقوق بشر اهل لبنان می باشد و دوست نزدیکی با مرضیه هاشمی گوینده شبکه پرس تی وی دارد خانم مهنا در کنفرانس افق نو که با تلاش آقای طالب زاده همه ساله در نقد سیاست آمریکا و رژیم صهیونیستی برگزار می شود با یکدیگر آشنا شدند حالا این زوج هر دو در لیست تحریم های وزارت دارایی آمریکا قرار دارند

فیلمسازی

بشارت منجلی نام سریالی با محوریت مسیح از زبان انجیل برنابا است که در سال ۱۳۷۸ در ۱۳ قسمت به کارگردانی آقای طالب زاده ساخته شده است

Nader Talebzadeh

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi