کسب مقام دوم بخش هنرهای مفهومی در نخستین جشنواره معلمان هنرمند کشور توسط حمید رابعی

نتایج شرکت کنندگان و برگزیدگان در نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند که شامگاه روز گذشته اختتامیه آن برگزار شده است، اعلام شد. و بر این اساس حمید رابعی در بخش هنرهای مفهومی موفق به کسب مقام دوم این جشنواره شد

طرح قرآنیوم برگزیده بخش هنرهای مفهومی  نخستین جشنواره معلمان هنرمند توسط حمید رابعی به این جشنواره ارائه شده است

قرآنیوم رویکردی نو و مفهومی به کتابت و انتشار قرآن کریم و ترجمه آن است که در ۳ بخش اصلی به شرح زیر تعریف و طی ۱۰ سال توسط حمید رابعی ، دبیر هنر آموزش و پرورش اجرا شده است

🔸 احیاء دستخط منسوب به پیامبر اکرم و ائمه اطهار علیهم السلام و استفاده از آن در بازآفرینی ۱۱ جلد قرآن کریم 

🔸 طراحی جدید از حروف فارسی عربی و لاتین جهت معرفی نگارش علیا برای استفاده در کتابت ترجمه قرآن کریم به زبانهای لاتین ، ارائه الگوی معماری اسلامی و ایرانی در قالب طرح معماری ثقلین و ارائه قرآن مقطعه

🔸  تولید و انتشار نرم افزار جامع قرآنیوم در وبسایتی با همین عنوان به آدرس quranium.ir جهت بازآفرینی و انتشار احادیث و روایات و آثار ائمه اطهار علیهم السلام

نخستین جشنواره معلمان هنرمند با معرفی برگزیدگان در شیراز به کار خود پایان داد

اختتامیه نخستین جشنواره فرهنگی هنری معلمان هنرمند شامگاه روز گذشته ۱۰ خردادماه در سعدیه شیراز با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش و علی رمضانی مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی همچنین مدیرکل آموزش و پرورش استان فارس برگزار شد.

نتایج در رشته‌های آفرینش‌های ادبی، نقد ادبی و هنری، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، هنرهای نمایشی و هنرهای تجسمی به شرح زیر اعلام شده است.

بخش هنرهای آوایی

بخش هنرهای نمایشی و فیلم

بخش هنرهای دستی و تجسمی

بخش نقد ادبی و هنری

بخش رسانه و فضای مجازی

بخش آفرینش‌های ادبی

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت نخستین جشنواره معلمان هنرمند؛ هنرمندی معلمانی که رسالت اصلی‌شان در کسوت ارجمند معلمی، شناساندن هویت فرهنگی به دانش آموزان است را قابل ستایش دانست.

متن پیام محسن حاجی میرزایی به شرح زیر است:

غیر از هنر که تاج سر آفرینش است               بنیاد هیچ منزلتی، جاودانه نیست

«هنر» تجلی‌گاه زیبایی‌های نامکشوف خداوند و وسیله‌ای برای ثبت و ضبط احساسات زلال انسانی در قالب‌های خاص است.

هنر یک فعالیت آگاهانه انسانی است که تجربه‌های حسی و عاطفی هنرمند را با مخاطب به اشتراک می‌گذارد و رهاوردش درک و دریافت حقیقت است و هنرمند، وجدان بیدار، عقل جست وجوگر و ستاره‌ درخشانی که در آسمان هستی می‌درخشد.

 بسیار باشکوه و قابل ستایش است هنرمندی معلمانی که رسالت اصلی‌شان در کسوت ارجمند معلمی، «شناساندن هویت فرهنگی» به دانش آموزان است. امروز سخن از معلم هنرمند است گو این که معلم جز هنرمند نمی‌تواند باشد اما «نخستین جشنواره «معلمان هنرمند» این بستر را مهیا کرد تا آفرینش‌های دست توانا و اندیشه پویای این سرمایه‌های آموزش و پرورش بیشتر دیده و شنیده شود و چه اتفاق مبارکی است این فراخوان بزرگ کشوری برای آنکه چهره‌ تابناک معلمان محجوب و بی حاشیه دنیای هنر به‌روشنی بازنمایانده شود.

نخستین جشنواره‌ «معلمان هنرمند» که مبتنی بر تحقق بخشی به اهداف سند تحول بنیادین، طراحی شده است با حضور ۲۱۰۰۰ معلم هنرمند از سراسر کشور در حالی به کار خود پایان می دهد که راه درازی تا رسیدن به کشف و معرفی همه‌ هنرمندان عرصه آموزش و پرورش، در پیش رو داریم.

امیدوارم امتداد این رویداد بزرگ فرهنگی – هنری، در سال‌های آتی در جامعه معلمان کشور، بهانه‌ای برای توجه بیشتر به استفاده از زبان و بیان هنری در فرآیند تعلیم و تربیت باشد و موجبات ارتقای هرچه بیشتر سرمایه‌های فرهنگی کشور در آموزش و پرورش را فراهم آورد.

ضمن تشکر و قدردانی از تمامی شرکت‌کنندگان و عرض تبریک به برگزیدگان این رقابت ارزشمند از معاونت پرورشی و فرهنگی و تمامی بانیان این حرکت ارزنده تشکر می‌کنم و آرزوی توفیق روزافزون برای این عزیزان دارم.

کسب مقام دوم بخش هنرهای مفهومی در نخستین جشنواره معلمان هنرمند کشور توسط حمید رابعی

حتما ببینید

دو برابر تعداد ساختمان های ویران شده در حلب

واشنگتن پست با استناد به تصاویر ماهواره ای: اسرائیل جنگ خود را در غزه با …

افزایش بی ضابطه هزینه ارسال پیامک بانک رسالت

امروز پیامکی از سوی بانک رسالت مبنی بر برداشت ۱۵۰۰۰۰۰ ریال بابت کارمزد پیامک اطلاع …

دیدگاهتان را بنویسید

logo-samandehi