حجت الاسلام دکتر حسین زاده بحرینی گزینه پیشنهادی تولیت آستان قدس رضوی

حجت الاسلام دکتر حسین زاده بحرینی نماینده دو دوره مردم مشهد گزینه پیشنهادی جامعه روحانیون ، دانشگاهی و فرهنگیان مشهد جهت تولیت آستان قدس رضوی پس از رحلت ایت الله واعظ طبسی است درادامه مطلب مختصری از سوابق تحصیلی و علمی و برخی مسئولیتهای ایشان بازگو می شود

درباره محمدحسین حسین‌زاده بحرینی

تحصیلات:

دیپلم: علوم تجربی ۱۳۶۰ رتبه اول آزمون سراسری در رشته علوم انسانی کارشناسی: اقتصاد، دانشگاه فردوسی مشهد، ۱۳۷۲-۱۳۶۹ کارشناسی ارشد: اقتصاد، دانشگاه علامه طباطبایی تهران، ۱۳۷۴-۱۳۷۲ دکتری: اقتصاد، دانشگاه علامه طباطبایی تهران، ۱۳۸۲-۱۳۷۴ عنوان پایان نامه کارشناسی ارشد: بررسی فقهی و اقتصادی سود علی الحساب در نظام بانکداری بدون ربا عنوان رساله دکتری: بررسی امنیت سرمایه گذاری در ایران گرایش های انتخابی در مقطع دکتری: اقتصاد ایران و اقتصاد بین الملل تحصیلات حوزوی: اتمام سطح عالی در مدرسه علمیه استاد حجه الاسلام والمسلمین موسوی نژاد و دانشگاه علوم اسلامی رضوی

مسئولیت ها :

نماینده مردم شریف مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی رئیس کمیته پولی، مالی و بانکی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عضو شورای فقهی مشورتی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران عضو شورای عالی اجرای سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی عضو شورای مدیریت و برنامه ریزی استان خراسان رضوی عضو ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۹۴ رئیس گروه پارلمانی دوستی ایران، عربستان، کویت، قطر و مالی عضو هیأت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه فردوسی مشهد رئیس پژوهشکده مطالعات اسلامی در علوم انسانی معاون آموزشی دانشکده علوم حدیث تهران معاون پژوهشی دانشکده علوم حدیث تهران مدیرکل آموزش و ارزیابی معاونت بین الملل بعثه مقام معظم رهبری نماینده بعثه مقام معظم رهبری در استان های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی عضو شورای طرح و برنامه گروه اقتصادی شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران عضو شورای طرح و برنامه گروه خانواده شبکه یک سیمای جمهوری اسلامی ایران گزارش عملکرد * تکمیل و به نتیجه رساندن پروژه اصلاح قانون بانکداری بدون ربا (بخش زیادی از وقت من در سالهای اخیر بخصوص سال گذشته و امسال به عنوان مسوول کمیته بازنگری در قانون بانکداری بدون ربا، صرف این کار شده است.

بحمدالله فوریت طرح پیشنهادی ما به تصویب صحن علنی و کلیات آن به تصویب کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی رسیده و در حال حاضر با همکاری بانک مرکزی و وزارت اقتصاد مشغول نهایی کردن آن هستیم). * اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده (به عنوان مسوول کمیته بازنگری در قوانین مالیاتی کشور، کار را آغاز کرده ام و ممکن است بخشی از آن هم در همین دوره مجلس به ثمر برسد) * تلاش برای به تصویب رساندن قانون مالیات بر عایدی سرمایه CGT (این قانون به صورت کامل آماده شده و آن را به تصویب کمیسیون اقتصادی رسانده ایم. متاسفانه در صحن علنی دولت محترم بااستدلال تورم زا بودن مالیات بر عایدی سرمایه! مانع تصویب آن شد. از برنامه های مهم من به تصویب رساندن این قانون کاملا ضروری برای اقتصاد کشور است. ان شاالله.) * پیگیری بند چهار سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در خصوص اصلاح ساز و کار هدفمندی یارانه ها (طرح یک فوریتی «انطباق هدفمندی یارانه ها با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی» را در ۱۲ ماده با همکاری آقایان مصباحی مقدم و توکلی تهیه کرده ام و هم اکنون برای بررسی بیشتر در مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی است.

پیش از آن نیز مبانی نظری و مدل عملی انطباق هدفمندی یارانه ها با سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را به تفصیل نوشته و در اختیار رییس جمهور، اعضای محترم هیأت دولت و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی گذاشته ام.) * پیگیری طرح ساماندهی مدیریت روستاها (از ابتدای دوره نهم با درک این واقعیت که متعاقب انحلال وزارت جهاد و ادغام آن در وزارت کشاورزی، روستاهای کشور رها و بی صاحب شده اند، بر روی طرحی با عنوان تشکیل وزارت عمران و توسعه روستاهای کشور کار کردم. با توجه به این که طرح دیگری در مجلس مطرح شد که همان هدف را بدون ایجاد یک وزارتخانه جدید دنبال می کرد، ارایه طرح ایجاد وزارت توسعه و عمران روستاها را مسکوت گذاشته و از طرح جایگزین حمایت کردم. از برنامه های جدی آینده اینجانب، پیگیری تصویب طرح قانونی مربوط به عمران، توسعه و اشتغال روستایی است که در صورت توفیق ادامه خدمت در نهاد قانونگذاری کشور، با جدیت دنبال خواهم کرد.

* انتقال گاز به روستاهای باقیمانده بخش مرکزی مشهد و شهرستان کلات و حل معضل ساکنان روستاهایی که منازل آنها در حریم خط لوله گاز واقع شده و به همین دلیل از نعمت گاز محروم هستند. * پیگیری انتقال آب از خارج از استان و حتی خارج از کشور به مشهد مقدس و نیز تکمیل چرخه پساب. * تلاش برای تکمیل طرح احیاء کشف و بهسازی حاشیه شهر مشهد مقدس. * پیگیری بهسازی، تعریض و کاهش مسیر جاده مشهد-کلات. * ادامه تلاش ها برای جلوگیری از تبدیل منطقه محیط بر حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام به یک «منطقه توریستی بی هویت!». * افزایش ظرفیت و سرعت قطار مسافربری تهران مشهد. * و برنامه های متعدد ملی و منطقه ای دیگر.

حتما ببینید

همه چیز درباره قانون سرباز حرفه ای

شرایط کشور اقتضا کند که تعدادی از جوانان داوطلب به صورت اصطلاحاً حرفه ای وارد …

کاپیتالیست را باید در موزه های تاریخی جهان بنگریم

سوم ژانویه ۲۰۰۹ برابر با ۱۴ دی ۱۳۸۷ ، بیست و یکمین سالگرد ملاقات هیات …

دیدگاهتان را بنویسید